7 Ağustos 2013 Çarşamba

Merhaba ,

SAĞLIKLI, MUTLU, HUZURLU VE SEVDİKLERİNİZLE GEÇİRECEĞİNİZ NİCE BAYRAMLARINIZ OLSUN….  

Bu bayram kendinize kocaman bir hediye verin. İçinizdeki çocuğu dinlediğiniz, ne yapmak istediğini öğrendiğiniz, içinizdeki çocuğu sevgiyle kucakladığınız zamanlar yaratın kendinize… 

Sağlıklı beslenme, egzersiz, moral, motivasyon, kişisel gelişim ve benzeri çalışmalarla kendinizi rahatlatabilirsiniz. Tüm şehir ve iş kargaşasından uzaklaştığınız birkaç günlük molada, lütfen kendiniz için ‘ sadece kendiniz için ‘ bir şeyler yapın. Hepimiz biliyoruz ki stresli yaşam, sağlığımız için risk demek. Ruh ve beden sağlığınıza katkıda bulunacak, günlük yaşam stresinizi azaltacağınız kararlar alın. 

Karar almak ve tam irade ile uygulamaya niyet etmek yolun en büyük kısmı…..

Eğer ‘ nerdeeee … vakit mi var’ diyorsanız; aynanın karşısına geçin lütfen. Gözlerinizin içine bakarken kendinize ‘ sana vakit ayıracak bir yaşamım yok’ diyebilir misiniz? Haydi üç dakika ayırın kendinize ve gözlerinizin içine bakarak konuşun. Duymak istediğiniz ama duyamadığınız tüm sözcükleri söyleyin kendinize ve kendinizle yüzleşin. 

Siz kendinize değer vermez ve önemsemezseniz, siz ruh ve beden sağlığınıza dikkat etmezseniz; kim sizin için dikkat edecek? Siz kendinizi sevmezseniz; kimden sizi çok sevmesini bekleyebilirsiniz? Eğer siz kendinize değer vermezseniz; kimden size değer vermesini bekleyebilirsiniz ?

En çok zorlandığımız ancak en yalın, en kolay olan yüreğimizdeki sevgiyle var olmak. 

Sevgiyle yaşamak bize en zor gelen oldu. Yaşadığımız sıkıntılarla kapattığımız kalp çakramızı açmak ve sevgi enerjisinin yüreğimizden her şeye akmasına izin vermek aslında en kolayı.

Sadece isteyelim, izin verelim ve beklentisiz, bedelsiz sevgi ile var olmaya niyet edelim. 

Sevgiyle ve sağlıkla kalın….

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder